Jdi na obsah Jdi na menu

Leny

 Leny je sedmiletá klisna plemene hafling,pochází od stejného majitele jako naše Iriska,od něhož byla vykoupena hodnými lidmi.V naší péči je již pět let a z původní špinavé,křivonohé,tlusté a zlé kobylky se stala krásná,hodná a snaživá klisnička,která je zařazena v HPK a můžeme na ní vozit handicapované a malé děti.

Leny umí spoustu triků a také podávat různé předměty.

Prožila nelehké mládí,plné ran a zlých lidí,díky špatné péči má na předních nohách artrózu 3.stupně a po zkonzumování nekvalitního sena v předchozím ustájení,které bohužel obsahovalo drobné malé drátky a ty jí propíchaly střevo,je po těžké operaci,kde měla jen 20% šance na přežití.

Tady patří velký dík paní docentce Mezerové z kliniky v Heřmanově Městci za záchranu naší Leny a Soně Krčmářové za rychlou pomoc se zařízením příjmu na kliniku a odvozem kobylky.Zároveň děkujeme všem v JK Epona Praha,Ditě a Soně Krčmářovým a jejím rodičům za vstřícný a ochotný přístup a pomoc v pooperační  péči a péči vůbec.

Leny nám pomáhá zvykat  pejsky na přítomnost koně,při agresivitě a napadání koní psy,i učení jejich doprovodu na vyjížďkách.

Její pohnutý osud byl podrobně popsán v číslech 5 a 6 ročníku 2012 časopisu Koně a hříbata.

Dne 30.11.2012 se díky pomoci mé maminky,stala oficiálně majitelkou Leny má dcera.

Videa