Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

EVA - odmala jsem se zabývala akvaristikou,chovem terarijních zvířat,hlodavců,vlastnila jsem i papoušky a kočku.V jedenácti letech jsem začala navštěvovat jezdecký oddíl a propadla koním.Dokud mi zdraví dovolilo,věnovala jsem se tedy i problémovým koníkům.V 15 letech jsem vychovala prvního pejska a od té doby jimi žiji.Věnuji se i pomoci psům v nouzi,mám tedy zkušenosti nejen s různými plemeny a jejich kříženci,ale i povahami a problémovým chováním pejsků.Vlastním dva psy,australského honáckého psa,kterého jsem vycvičila k asistenční pomoci,kříženku po zemřelé mamince,bydlící u mé dcerky,a třetí malou fenečku mám v dočasné péči.

 

Absolvovala jsem rekvalifikační kurs  Péče o zvířata v zájmových chovech a zooprodejnách.Dvacet let se zabývám sběrem a použitím léčivých bylin.

 

Mám své dvě dospělé děti a hlídala jsem často a ráda děti svých známých. Nějaký čas jsem pracovala  i jako zástup  při onemocnění paní učitelek v mateřské školce,a tady se zrodila má myšlenka pomoci dětem s jejich velmi častým strachem ze psů,naučit je,jak se správně zachovat při setkání s cizím psem a vysvětlit,jak porozumět psí řeči.

 

 

EVA  ml. - má dcera,odmala vyrůstala mezi zvířátky,ve dvanácti letech propadla koníkům,což ji drží dodnes.Splnil se jí sen v podobě vlastní kobylky,což byl ale velmi problémový mladý koník,tak získala cenné zkušenosti v základní výchově takovýchto zvířat,ale i přípravě k obsedání,obsedáním vlastním a přiježďováním  koníka.

Nyní má jednoho stálého psího klienta,a s kobylkou Leny mi pomáhají s pejsky při jejich problémovém chování ke koním.

S Leny nám pomáhá učit děti správnému přístupu ke koním,občas je povozí a naučí jezdeckým základům.